תכנון והקמת גינות על פי עקרונות הפאנג שואי

מהו הפאנג שואי ואיך הוא יכול לעזור לנו לעצב גינה?

 
ישנם מקומות אליהם אנחנו מגיעים ומיד מרגישים מעין תחושה לא מוסברת של הרמוניה ושלווה. מטרת הפאנג שואי היא לעצב חללים חיצוניים ופנימיים בצורה שתגרום לנו להרגיש בדיוק כך. פאנג שואי היא תורה סינית עתיקת יומין שעוסקת בניתוב אנרגיות בצורה נכונה, כאשר השימוש העיקרי בה כיום הוא בעיצוב. עיצוב לפי הפאנג שואי גורם לזרימת האנרגיה, הנקראת צ'י, בצורה טובה שיוצרת הרמוניה. הפאנג שואי מתייחס לניתוב הצ'י באמצעות מניעת מחסומים שלו, דמיינו לכם זרימה של מים - הייתם רוצים שהיא תנוע באופן חלק. התורה מתייחסת גם למיקום של חפצים אחד ביחס לשני ובאיזון של צבעים וטקסטורות. הגינה היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית, ושימוש בתורת הפאנג שואי לצורך תכנון והקמת גינות מאפשר ליצור גינות הרמוניות שנעים לשהות בהן. גינה שמעוצבת לפי תורה זו תהיה נעימה ומאוזנת מבחינת כל האלמנטים שלה.

מהם הדגשים בעיצוב גינה באמצעות הפאנג שואי?

יש מספר דברים שיש לשים עליהם דגש בתכנון והקמת גינות לפי הפאנג שואי:
  • קווים מעוגלים – מטרת הפאנג שואי היא בסופו של דבר זרימה. לכן בגינה שמעוצבת לפי תורה זו, יש ליצור קווים מעוגלים באלמנטים שונים. ניתן למשל ליצור שבילים מעוגלים, רחבת דשא מעוגלת, ואפילו בריכות מים שמשפרות את הזרימה.
  • משחק בין אור וצל – איזון בין היין והיינג – שני ההפכים בתורה הסינית, הוא חשוב. בעת תכנון הגינה כדאי מאוד לשלב בין שיחים נמוכים לבין עצים גבוהים שנותנים צל, על מנת ליצור כמות אור מאוזנת.
  • שילוב בין מספר חומרים – הפאנג שואי מדגיש אלמנטים כמו אש, מתכת, אדמה, מים ועץ. כדי ליצור הרמוניה יש לשלב בין פריטים מחומרים שונים ולשחק בין הצבעים. לדוגמה- אש בגינות משמעה צמחייה בצבעים חמים או אור שמש.

הכי פשוט לעצב גינה עם חברה מקצועית

אם תרצו לעצב גינה הרמונית ויפה שתשלב את עקרונות הפנג שואי, תוכלו ליצור קשר עם שורשים – פיתוח ואחזקת גינות. חברתנו מומחית בתכנון והקמת גינות באופן אסתטי ומאוזן, עם שילוב אלמנטים ייחודי לפי הפנג שואי.