תהליך ותכנון הקמת גינות

 
רבים לא מודעים לכך, אבל ברובם המוחלט של המקרים, גינות פורחות, בדגש על גינות שובות עין ולב, הן לא משהו שמתפתח מאליו ללא בקרה או תכנון. למעשה, השלב שבו מתכננים את הגינות הוא השלב החשוב ביותר בכל תהליך הקמת גינות. תכנון קפדני ומקצועי מאפשר למנוע תקלות ובעיות שבשלב מאוחר יותר עלולות לעלות לבעל הגינה ביוקר. במאמר שלפניכם נפרט אודות השלבים החשובים שיש לעבור כאשר מתכננים גינה חדשה:

סוף מעשה הקמת גינות במחשבה ותכנון יסודי תחילה

 
  • אפיון הקרקע והשטח – בשלב הראשון של התכנון יש לאפיין את השטח שעליו עתידה לקום הגינה ואת סוג הקרקע במקום. זאת מכיוון שנתונים, כמו לדוגמה שטח הגינה או כמות המפלסים בשטח, ישפיעו במידה רבה על אופי הגינה. בשלב האפיון יש לפרט מהי הצמחייה הקיימת במקום או בסמיכות למקום (בדגש על עצים שעלולים לשלוח שורשים לגינה), ממדי השטח, תנאי מזג האוויר באזור ועוד.
 
תכנון והקמת גינות
 
  • בחירת הצמחים – כאשר בוחרים את סוגי הצמחים בשלבי התכנון הראשוניים יש להתחשב בעיקר בתנאי האקלים, אך בנוסף יש להתאים את סוגי הצמחים לתנאי הקרקע והמרחב. בחירה חכמה של צמחים תאפשר ליצור אפקטים שונים בגינה ולגרום גם לגינה קטנה וצנועה יחסית להרגיש כמו גינה גדולה ומרווחת. מצד שני, בחירה שגויה ולא מקצועית של צמחיה עלולה לגרום גם לגינה גדולה להרגיש צפופה ודחוסה יתר על המידה.

  • תכנון מערכת ההשקיה – תכנון מערכות השקיה דורש מיומנות מיוחדת, שכן המטרה היא לגרום לכך שגופי ההשקיה יהיו נסתרים וזאת כדי שלא יחבלו במראה הגינה.

  • תכנון מערכת החשמל והתאורה – יש לבצע תכנון מפורט במיוחד של מערכת החשמל, בהתאם לצרכים של בעלי הגינה תוך מחשבה לעתיד. בין היתר יש לקחת בחשבון האם בעתיד יקימו מטבח חיצוני בגינה או לא, האם עתידים למקם בגינה גופי תאורה מיוחדים ועוד.

  • יצירת הדמיה – לפני שניגשים למלאכת הקמת גינות ש ליצור הדמיה ממוחשבת או מודל ממשי על מנת שהלקוח יוכל להתרשם במו עיניו מהמראה העתידי של הגינה. רק לאחר אישור התוכניות וההדמיות, ניתן לגשת למלאכת ההקמה של הגינה בהתאם לתכנונים. מלאכת ההקמה כוללת אלמנטים שונים המשתנים מגינה לגינה, אך בין היתר מדובר בעבודות חפירה, התקנת תשתיות אינסטלציה וחשמל, שתילה של צמחיה, מיקום של חפצי נוי ועוד.

תכנון מקצועי של גינות, למזעור הסיכוי לטעויות בהמשך הדרך

 
לקבלת פרטים נוספים על הקמת גינות אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "שורשים גינון ונוף". החברה הוקמה בשנת 2006 ומתמחה בתכנון והקמת גינות, עיצוב גינות, התקנת מערכות השקיה חכמות, התקנת דשא סינטטי, אחזקת גינות ועוד.
אנשי המקצוע של החברה ישמחו לעמוד לשירותכם בטלפון מספר 072-3234859.