פיתוח שטח לקראת עבודות גינון

פיתוח שטח הוא השלב הראשון, הבסיסי והחשוב ביותר שיש לבצע כאשר מעוניינים לתכנן ולעצב גינות פרטיות, זאת מכיוון שכדי שהצמחייה תצליח לשגשג, עליה ליהנות מאדמה איכותית, שמש בשפע וכמובן שגם אספקת מים טובה. למעשה, די בכך שבמסגרת פיתוח השטח לא יצרו את השיפועים הנכונים ולא דאגו לניקוז הולם של מי ההשקיה או הגשמים, כדי שתיגרם פגיעה אנושה בצמחיית הגינה. במאמר שלפניכם נפרט אודות האלמנטים השונים המרכיבים את מלאכת פיתוח השטח לקראת עיצוב גינות פרטיות.

מה כולל פיתוח שטח לקראת תכנון גינות פרטיות?

פיתוח שטח לקראת עיצוב גינות פרטיות כולל בין היתר את השלבים החשובים הבאים:
  • ביצוע שינויים בגובה פני השטח – חשוב לדעת מראש כיצד הגינה העתידית צפויה להיראות מבחינת הטופוגרפיה שלה. יש לציין באילו אזורים השטח צריך להיות מיושר לטובת הקמת מדשאה ירוקה ובאילו אזורים צפויות לקום מדרגות ליצירת קיטוע והפרדה, היכן יש לשמור על גובה אחיד ליצירת הרמוניה וזרימה ועוד.
  • יצירה חכמה של שיפועים – אדמה בעלת שיפוע מתון לא תסבול מסחיפה, אך ישנן דרכים מסוימות שבהן יש להתוות את השיפוע. כך, לדוגמה, חשוב להקפיד שהשיפוע יתחיל מאזור הבית וימשיך הלאה ולא להיפך, על מנת למנוע היווצרות שלוליות בסביבת הבית, ובנוסף, ישנן זוויות מסוימות המתאימות לסוגי קרקע שונים.
 
  • יישום האדמה – עובי שכבת אדמת הגן צריך להיות 30 ס"מ לכל הפחות, כאשר אם מדובר בגינה שעתידים לשתול בה עצים, חשוב לבצע באזורים מסוימים חפירות בעומק של מטר על מטר על מנת שלשורשים יהיה לאן להתפתח. בחירה באדמה לא מתאימה או אדמה המלאה בחומרים מעכבי גדילה או עשבים שוטים תפגע בגינה בצורה חמורה.

  • בניית ניקוז תת קרקעי – על מנת למנוע היווצרות של שלוליות וסחף חשוב ביותר ליצור ניקוזים למרזבים מתחת לאדמה כדי שיזרימו את המים החוצה מהגינה.
 
פיתוח שטח לקראת עבודות גינון
 

פיתוח שטח לקראת הקמת גינות זו עבודה למומחים בלבד

לקבלת פרטים נוספים על עיצוב גינות פרטיות אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "שורשים גינון ונוף". החברה הוקמה בשנת 2006 ומתמחה בתכנון והקמת גינות, עיצוב גינות, התקנת מערכות השקיה חכמות, התקנת דשא סינתטי, אחזקת גינות ועוד.
אנשי המקצוע של החברה ישמחו לעמוד לשירותכם בטלפון מספר 072-3218718.