עיצוב גינות באמצעות תאורה

בדיוק כמו בתוך הבית, לעיצוב התאורה בגינה ישנה משמעות גדולה. התאורה תורמת רבות למראה הגינה ומאפשרת מקסימום שימוש בה גם בשעות החשיכה ובהתאם לצרכים של כל דיירי הבית. במאמר הבא נלמד על הקשר שבין עיצוב גינות פרטיות לבין שילובי התאורה ונסקור את האפשרויות המובילות בתחום.

תפקידי תאורת הגינה

לתאורת הגינה מספר תפקידים בו זמנית:
  • עיצוב – אין ספק כי גינה שמוארת בעוצמות ובצבעים הנכונים היא גינה מעוצבת כהלכה שתורמת רבות למראה החיצוני של הבית. מדובר במיצג לכל עניין ודבר!

  • פונקציונליות – כל תהליך עיצוב גינות פרטיות חייב לקחת בחשבון את צרכי בעלי הבית וציפיותיהם לגבי השימוש בשטח הגינה. שילוב מושכל של גופי תאורה במתחם יאפשר זאת על הצד הטוב ביותר, שכן ניתן יהיה להשתמש בגינה גם בשעות החשיכה, לצרכי אירוח נעימים ולשימוש הילדים בכל שעה שיחפצו.

  • אבטחה – כל העובדות מראות כי גינה מוארת תרתיע פורצים וחדירה של גורמים לא רצויים אחרים (למשל, ונדליזם).
תאורת גינה
עיצוב תאורת גינה
עיצוב גינות עם תאורה
מכך ניתן להבין כי לתאורה תפקיד חשוב בעיצוב הגינה, ולכן בזמן התכנון וההקמה חייבים לתת את הדגש על כך.

תאורת גינה - איזה אפשרויות עומדות בפנינו?

מאחר שהגינה הינה חלל פתוח, חשוב מאוד לתכנן את מיקום וסוג גופי התאורה כך שיתאימו לצרכים ולתנאי השטח. מספר האפשרויות הינו רב וכולל בין היתר:
  • ספוטים – זוהי תאורה ממוקדת שתפקידה הוא להאיר בצורה חזקה אלמנטים מסוימים ולהדגיש אותם כגון הצמחייה, קירות המבנה, הכניסה לבית, פינת הברביקיו וכו'. עיצוב גינות פרטיות באמצעות הצבת ספוטים הינו פופולארי ביותר, כאשר ניתן למצוא ספוטים שמותקנים בהברגה על קירות או ספוטים עם דוקרנים שתפוסים באדמה וניתנים להעבירם בקלות ממקום למקום.

  • גופים תלויים ועומדים - משמשים בעיקר לצרכי תאורה דקורטיבית. ניתן להציבם לצורך עיצוב שבילי הכניסה לבית, הארת הפרגולות או כל מבנה אחר שהקמתם בגינה.

  • תאורה צמודה – אלו הם גופי תאורה שצמודים לקירות (למשל, חומת הבית) ותפקידם הוא לבצע גיבוי של התאורה הקיימת ולהדגיש את גבולות המתחם.

  • פרוג'קטורים – מבצעים מיקוד אור חזק ביותר אל עבר שטח גדול. נהוג להשתמש בפרוג'קטורים כדי להאיר שטחים נרחבים בגינה בשעות הלילה כגון פינת הישיבה, שטח המשחקים לילדים וכו'.
עיצוב גינות פרטיות באמצעות שילובי תאורה חכמים זהו תחום התמחותה של חברת שורשים. צוות החברה ישמח לייעץ ולתכנן עבורכם את תאורת הגינה המתאימה ביותר ולהפוך את גינתכם למיצג מרשים ביותר.
לפרטים נוספים צרו עמנו קשר במספר 072-3218718 ונשמח לעמוד לשירותכם.