השקיה בתדירות נכונה היא קריטית לטיפוח ותחזוקה של הגינה הביתית. תעשיית ההיי טייק לא פסחה על תחום המים, ולאחר שנים של שימוש בטכנולוגיות ומערכת השקיה חכמה בשדות החקלאות העצומים, הטכנולוגיה נכנסה גם לשימוש בגינות הפרטיות וכיום כבר מקובל לבצע התקנת מערכת השקיה בבתים פרטיים לאחר שלב הקמת גינות. יתרון מערכת השקיה חכמה היא לאפשר לנו ניהול ממוחשב מכל מקום ובכל זמן, על ידי כך שניתן לקבוע שעות, ימי השקיה, קבלת דוחות שימוש במערכת ההשקיה ועוד.בנוסף, ניתן לשלב גלאי גשם במערכות ההשקיה החכמות ולקבל מידע בזמן אמת על ירידת גשמים במטרה לאפשר את הפסקת ההשקיה למשך תקופה מוגדרת, או עד ירידת הלחות למצב מוגדר ועל ידי כך לחסוך שימוש רב במים.

על אלו צרכים עונה מערכת השקיה חכמה?

מערכת השקיה חכמה פותחה כדי לענות על שני צרכים עיקריים:
• הצורך הראשון חיסכון במים, משאב יקר שישראל סבלה מחסרונו במשך שנים רבות ומערכת השקיה חכמה מאפשרת שימוש מדויק ללא בזבוז מיותר.
• הצורך השני הבטחת פעולת ההשקיה באופן קבוע ובתדירות הנכונה, כדי להבטיח את טיפוח הגינה ללא תלות בגורם האנושי שלאורך השנים נוטה לזנוח את מטלת טיפוח הגינה וזה בא לידי ביטוי במראה מוזנח שלה.

חסכון במים באמצעות מערכת השקיה חכמה

 
יש למצוא פתרונות חכמים ויעילים למערכת השקיה חכמה וחסכונית על מנת לחסוך כל טיפה.ישנם סוגים רבים של מערכות השקיה, הפופולרית ביותר היא כמובן המערכת החכמה ששולטת בממטרות וניתן להגדיר עבורה מראש את מועד וכמות ההשקיה. כך באמצעות פעולה פשוטה נחסך המאמץ הפיזי של פעולת ההשקיה, הצורך לזכור מתי לבצע אותה וכך ניתן יהיה לחסוך כמויות מים רבות, כמו כן גודל הצמחים, לחות, מצב האדמה וכמות הדשנים באדמה חשובים מאוד להתאמת מערכות השקיה חסכונית, בנוסף יש לקחת בחשבון את הגבלות העיריה על צריכת המים בכל הנוגע להשקיית גינות.
התקנת מערכת השקיה

אפשרויות השקיה

 
כאשר אנו ניגשים לברר אלו אפשרויות השקיה עומדים בפנינו ישנן כמה אפשרויות: השקיה עצמאית באמצעות ציוד השקיה כגון: צינור, משפך וכולה, או השקיה בעזרת מערכות השקיה חכמות: ממטרות, מחשבי השקיה מתוחכמים, משאבות או מסננים.

בבחירת מערכת השקיה צריך להביא בחשבון מהו הסכום אותו תרצו ליעד להשקיית הגינה. כמובן, חשוב מאוד להקפיד על התאמת צרכי הגינה, השימוש האישי ומגבלת המים בארצנו לצורת ההשקיה הנבחרת.

לפרטים חייגו 3234859 - 072 או צרו עמנו קשר דרך האתר,
ונשמח לסייע לכם להקים גינה מלבלבת ופורחת – ככל שרק אפשר.