דגשים לעיצוב גינות במרפסת

תמיד חלמתם על בית עם גינה?
גרים בדירה? יש מרפסת?

אתם לא צריכים לוותר על החלום.

לפרטים ולהזמנת שירות חייגו 3218718 - 072
 
אנשים רבים משתמשים בשטחי מרפסות השמש שלהם כדי להפוך אותן לגינות לכל עניין ודבר ובכך לפצות את עצמם על אי זמינותה של חצר. למעשה, מרפסות השמש נהפכו למבוקשות יותר מאי פעם וכיום אף מגיעות כסטנדרט בפרויקטי בנייה חדשים. בשורות הבאות ניגע במספר נקודות חשובות הקשורות בתהליכי עיצוב גינה במרפסת. קראו ויישמו בהנאה.

הגדרת מטרות המרפסת

כל בעל בית רואה בעיני רוחו את המטרות שלשמן נועד עיצוב המרפסת. בחלק מהמקרים זהו עיצוב המיועד לענות על צרכי אירוח ובמקרים אחרים לצרכי משחקי הילדים או לשם העיצוב בלבד, לפני מכירת הבית והשבחתו וכו'. בכל מקרה, תהליך העיצוב חייב לקחת בחשבון את הצרכים הספציפיים הללו ולהותיר די מקום עבור הפעילויות המרכזיות שנועדו להתקיים בגינה, במיוחד לאור העובדה כי שטח המקום הינו מוגבל בדרך כלל.

עומס מותר

כאשר מדובר במרפסות שמש, לתכנון האדריכלי וההנדסי יש חשיבות יתרה מבחינה בטיחותית בהשוואה לתכנון ועיצוב גינות נוי. עיקר הדגש בתהליכי עיצוב גינה במרפסת מושם על בדיקות מקדימות שנועדו לאמוד את מקסימום המשקל שמותר להעמיס על השטח. בהתאם לזאת תוכלו להחליט לגבי סוג הדשא הסינטטי שתציבו ופריטי ריהוט הגן, כאשר כל עוד עומדים בדרישות סף משקל המקסימום ניתן לנצל את שטח המרפסת אף לשם הצבת כדים גדולים ומעוצבים ושתילת עצים בגדלים שונים.

ניקוז והשקייה

כאשר מעצבים גינה במרפסת יש לוודא מראש כי מערכת הניקוז עובדת כהלכה על מנת למנוע הצפות וכדי לא להעמיס משקל רב של אדמה ספוגה במים לאורך זמן. תהליך העיצוב עשוי לכלול, אם כן, יצירת פתחי ניקוז חדשים ושילוב מערכת השקיה חכמה שתעביר את כמויות המים באופן מדוד לצמחים השונים מבלי לגרום לבזבוז.

התחשבות באקלים הסביבתי

עיצוב גינה במרפסת הינו תהליך שחייב לקחת בחשבון גם את מספר שעות השמש והצל המאפיין את השטח, כמו גם את עוצמת החשיפה לרוחות ולמי גשם. לאחר שמאפיינים את המרפסת לפי נתונים אלה, ניתן להתאים את סוג הצמחייה המתאים ביותר עבור המרפסת הספציפית ולמקם אותה ברחבי השטח באופן מושכל.
מעוניינים לעצב גינה מרהיבה במרפסת?
חברת שורשים תשמח לקחת את המשימה על עצמה ולתכנן עבורכם את הגינה עליה תמיד חלמתם.
צרו עמנו קשר במספר 072-3218718 ונשמח לעמוד לשירותכם.