אחזקת גינות שוטפת

כל כמה זמן מומלץ לבצע אחזקת גינות שוטפת?

חשוב מאוד לתחזק את הגינה באופן שוטף על מנת שלא תצמח פרא ותצא מכלל שליטה, עד לאובדן תפקידה הפונקציונלי והעיצובי, מה שעלול לגרור עלויות גינון גבוהות בהרבה. תחזוקת גינות שוטפת כוללת מספר פעולות בהתאם לשיקולים השונים המאפיינים כל גינה ספציפית, בשורות הקרובות נמנה את כולן ונסביר על סוגיות התזמון שלהן לאורך השנה.
אחזקת גינות שוטפת צריכה לשים דגש רב על צרכי ההשקיה, שאמנם עשויים להתבצע באופן אוטומטי ע"י מערכת השקיה ממוחשבת, אך בחינת מצב הצמחייה בעיני הגנן חשובה על מנת לקבוע האם הגינה זקוקה ליותר מים או פחות. חשוב ביותר לתזמן את השקיית הצמחייה בגינה באופן מושכל, כך שמצד אחד לא יסבלו הצמחים ממחסור במים אך מצד שני לא יירקבו בעקבות חשיפת יתר למים. באופן עקרוני, השקיית הגינה הינה פעולה שחוזרת על עצמה מדי שבוע, במיוחד כאשר מדובר בדשא המחייב מעקב.

כיסוח הדשא

כל סוג של דשא מאופיין בצרכי כיסוח שונים, כאשר יש להתחשב במועדים הנכונים לביצוע המלאכה ולגובה הכיסוח הנדרש. ברוב המקרים, יש לכסח את הדשא אחת לשבוע עם מכונה בעלת להבים חדים ככל שניתן, אך ישנם סוגי דשא כגון "בופלו" או "אלטורו" שאותם ניתן לכסח גם אחת לשבועיים.

טיפולי חורף וקיץ

 
אלה הם טיפולים תחזוקה ייעודיים שמתוזמנים לפי עונות השנה. כך, למשל, בתקופה שלפני גשמי החורף, על מנת שהאדמה היבשה לא "תיסגר" באופן מיידי והרמטי במגע עם המים שלא יוכלו בעקבות כך לחלחל לשורשים, מבוצעת "הפיכה" של האדמה באמצעות קלשון ומעדרים כך שהיא הופכת לאוורירית יותר. אחזקת גינות שוטפת לפני החורף כוללת גם דישון למניעת השתרשות טפילים שמשגשגים בתנאי קור ורטיבות. בקיץ כבר ישנה בעיה של צמיחה ושגשוג של עשבייה שוטה, כאשר הדרך הטובה ביותר למניעתה היא פשוט לשלוף אותה מהשורש, ולטפל בעשביות שכנות שמעבירות זרעים אל גינתכם בתקופת הסתיו והחורף.

אחזקת גינות שוטפת כוללת גם הדברת מזיקים וטיפולי מניעה, בדרך כלל על בסיס דו שנתי או דו עונתי, בהתאם לסוג הצמחייה ומצבה.

 
אחזקת גינות
 
 
חברת שורשים פיתוח ואחזקת גינות תשמח לעזור לכם לתחזק את גינתכם כחדשה וברמה הגבוהה ביותר.
צרו עמנו קשר במספר 072-3234859 ויחד נקבע את לו"ז צרכי האחזקה של גינתכם.